Οκτώβριος 2018 αρχείο

Γιορτή 28ης Οκτωβρίου

Από την γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου από το τμήμα Δ2.

Εκπαιδευτική πλατφόρμα κυκλοφοριακής αγωγής και οδικής ασφάλειας e-Drive Academy

Στην πλατφόρμα e-drive academy μπορείτε να βρείτε εκπαιδευτικό υλικό, να συμμετέχετε σε ηλεκτρονικά μαθήματα και παίξετε εκπαιδευτικά παιχνίδια με θέμα την κυκλοφοριακή αγωγή και την οδική ασφάλεια. Απευθύνεται σε μαθητές όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης (Δημοτικό, Γυμνάσιο και Λύκειο), εκπαιδευτικούς και γονείς.

Phet Colorado – Διαδραστικές προσομοιώσεις

Διαδραστικές προσομοιώσεις για διάφορα θέματα που αφορούν και τους μαθητές δημοτικού. (κλικ στην εικόνα)

5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2018

Η Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018 ορίστηκε από το Υπουργείο Παιδείας «5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2018». Με σύνθημα «ΑΣ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ» οι σχολικές μονάδες υλοποίησαν διάφορες αθλητικές δράσεις. Το σχολείο μας επισκέφθηκε το Αθλητικό Κέντρο «Τζιόλας» στη Θέρμη, όπου οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να συμμετάσχουν σε αθλητικές δραστηριότητες.