Απρίλιος 2019 αρχείο

Παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου

Στα πλαίσια της παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου στις 2 Απριλίου η συγγραφέας κ. Αγ. Παπαδοπούλου επισκέφτηκε το σχολείο μας για τις μικρές τάξεις ενώ στις 17 Απριλίου ο συγγραφέας κ. Μ. Μητσόπουλος για τις Ε’ και Στ’ τάξεις.

27ο Παιδικό Φεστιβάλ

Το χορευτικό τμήμα του σχολείου μας συμμετείχε για “καλό σκοπό” στις 14 Απριλίου στο 27ο Παιδικό Φεστιβάλ του Εργαστηρίου Παραδοσιακού Χορού Δασκάλων και Νηπιαγωγών Θεσ/νίκης. Τα έσοδα του Παιδικού Φεστιβάλ διατίθενται σε παιδιά με Ειδικές Ανάγκες.

Γιορτή 25ης Μαρτίου

Από την γιορτή για την επέτειο της 25ης Μαρτίου από το τμήμα Β2.

9ο Φεστιβάλ Παιδείας Καλαμαριάς

Με παιδικά χαμόγελα, ενέργεια και ζωντάνια γέμισε και φέτος η αίθουσα του Δημοτικού Θεάτρου της «οδού Χηλής» στα πλαίσια  του 9ου Φεστιβάλ Παιδείας, με τίτλο «Τα παιδιά  δημιουργούν και επικοινωνούν μεταξύ τους», που διοργάνωσε  ο Δήμος Καλαμαριάς, σε συνεργασία με τα σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της πόλης και στο οποίο συμμετείχε το χορευτικό τμήμα του σχολείου μας.