Βράβευση μαθήτριας

Εκδήλωση βράβευσης των μαθητών  για τη δημιουργία αφίσας με θέμα την «Εθελοντική Αιμοδοσία» πραγματοποίησε ο Δήμος Καλαμαριάς σήμερα Τετάρτη 8 Μαΐου 2019 στις 10 το πρωί.

Η Αντιδημαρχία Κοινωνικής Πολιτικής, Αλληλεγγύης, Δημόσιας Υγείας και Ισότητας των δύο φύλων, στο πλαίσιο της 16ης Εθελοντικής Αιμοδοσίας που είναι προγραμματισμένη να γίνει την Δευτέρα 13 Μαΐου,  οργάνωσε διαγωνισμό  για δημιουργία αφίσας με τη  συμμετοχή μαθητών σχολείων Καλαμαριάς.

Οι μαθητές ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της Αντιδημαρχίας και ζωγραφίζοντας έστειλαν το δικό τους μήνυμα ευαισθησίας και προσφοράς.

Τα έργα των μαθητών που συγκεντρώθηκαν, κρίθηκαν στον πρώτο κύκλο από τον σύλλογο διδασκόντων κάθε σχολικής κοινότητας που  επέλεξε τρία έργα στα οποία θα απονεμηθεί έπαινος, ενώ σε δεύτερο κύκλο, από το σύνολο των έργων που στάλθηκαν  στον Δήμο, επιλέχθηκαν τρία έργα από την καλλιτεχνική επιτροπή.

Μεταξύ των έργων που επιλέχτηκαν ήταν και αυτό μιας μαθήτριας του σχολείου μας.

Η Αργυρώ Δημαρά της Β’ τάξης πήρε το  3ο Βραβείο. Συγχαρητήρια Αργυρώ!

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός ήταν η Σοφία Βαφειάδου.