Βιωματικό εργαστήριο “ΚΑΡΠΑ”

Την Τρίτη 9 Μαΐου 2023, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας οι μαθητές της Στ? τάξης συμμετείχαν στο βιωματικό εργαστήριο και εκπαιδεύτηκαν ακολουθώντας τα βήματα «ΚΑΡΠΑ» από εξειδικευμένο και διαπιστευμένο προσωπικό του συλλόγου «Αγάπη» Βασιλικής Κόμνου. Στόχος του εκπαιδευτικού σεμιναρίου ήταν η ενημέρωση και η ευαισθητοποίηση των μαθητών σε θέματα που αφορούν τις πρώτες βοήθειες, αλλά κυρίως την καλλιέργεια του πνεύματος αλληλεγγύης και εθελοντισμού.

Με βαθιά εκτίμηση για το σπουδαίο έργο του Συλλόγου «Αγάπη» Βασιλικής Κόμνου, για το ενθαρρυντικό και χρήσιμο χαρακτήρα του σεμιναρίου, για τον γεμάτο ευαισθησία στόχο των προγραμμάτων, οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί ανανέωσαν την επικοινωνία και την συνεργασία τους την επόμενη σχολική χρονιά.