Ετήσια Έκθεση Ζωγραφικής

Αγαπητοί γονείς,
την Τρίτη 14 Ιουνίου 2022 και ώρα 6μμ με 9μμ θα γίνει στο σχολείο μας η πρώτη Ετήσια Έκθεση Ζωγραφικής μέσα στο κτήριο του σχολείου. Θα πάρουν μέρος όλοι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τμημάτων.

Κάθε τμήμα θα εκθέσει τα έργα έξω από την αίθουσά του. Τα έργα δημιουργήθηκαν κατά τη διάρκεια της χρονιάς στο μάθημα των Εικαστικών. Οι μαθητές και οι μαθήτριές μας κατάφεραν να ξεδιπλώσουν το περίσσιο ταλέντο και τις γνώσεις τους.

Η επιλογή του έργου που εκθέτουν είναι δικής τους προτίμησης μετά από διεξοδική συζήτηση στην τάξη και προέρχεται από το προσωπικό τους φάκελο τον οποίο διατηρούσαν κατά την σχολική χρονιά. Όλη αυτή η διαδικασία κάνει το εγχείρημα ιδιαίτερα σημαντικό για την ανάπτυξη της προσωπικής τους αισθητικής.

Περιμένουμε να σας συναντήσουμε.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab