Γιορτή 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε η σχολική γιορτή στο πλαίσιο της επετείου για την 25η Μαρτίου 1821. Οι μαθητές της Ε’1 τάξης, με μεγάλο ενθουσιασμό, μας αφηγήθηκαν τα ιστορικά γεγονότα της ελληνικής επανάστασης υπενθυμίζοντας σε όλους τον αγώνα και τις θυσίες των προγόνων μας με στόχο την ελευθερία και ανεξαρτησία της χώρας μας.

Η γιορτή εμπλουτίστηκε με τραγούδια από τους μαθητές και τις μαθήτριες της Ε’1 και της Β’1 τάξης.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για το υπέροχο αποτέλεσμα.

Στα γαλανόλευκα ντύθηκε η αυλή του σχολείου μας από τους μαθητές οκτώ τμημάτων και συγκεκριμένα των ΣΤ1, ΣΤ2, Ε1, Ε2, Δ1, Δ2, Γ1,και Β1 . Οι μαθητές χόρεψαν χορούς απ’ όλη την Ελλάδα, τιμώντας τους Ήρωες της Επανάστασης. Η εκδήλωση έκλεισε με τον Εθνικό ύμνο, προκαλώντας ρίγη συγκίνησης στους παρευρισκόμενους.

Θερμά συγχαρητήρια σε μαθητές/ τριες για την εξαιρετική παρουσίαση .

Ήταν όλοι και όλες απλά υπέροχοι!!